O nás

 

Česká iberoamerická společnost je nevládní neziskovou organizací, která vznikla v roce 2006 jako nástupkyně Latinskoamerické společnosti.

Naším posláním je seznamovat českou veřejnost se zeměmi Latinské Ameriky, karibské oblasti, Španělska a Portugalska po všech stránkách.
 

Své poslání naplňujeme:

  • podporou rozvoje přátelských styků mezi národy a národnostmi naší země a Latinské Ameriky, karibské oblasti, Španělska a Portugalska,
  • přínosem ke vzájemnému poznávání současnosti, dějin, kultury, ekonomiky, jakož i dalších oblastí společenského života,
  • podporou vzájemně prospěšné spolupráce mezi naší zemí a zeměmi Latinské Ameriky, karibské oblasti, Španělska a Portugalska po linii kulturní, vědecké, obchodní, hospodářské, ekologické a sportovní, jakož i podporou možností vzájemného poznávání našich zemí prostřednictvím turistického ruchu i kontaktů mezi občany,
  • hledáním a nalézáním stanovisek, které by spojovaly národy našich zemí ve společném úsilí o svět vzájemného porozumění, míru, spravedlivých vztahů mezi národy a vzájemné spolupráce.

Pořádáme různé odborné přednášky, besedy s cestovateli, společenské akce, promítání filmů, studentské soutěže a připomínáme si významné svátky iberoamerických zemí. Spolupracujeme s zastupitelskými úřady iberoamerických zemí v ČR, státními institucemi, muzei, vysokými školami a obdobně zaměřenými neziskovými organizacemi a spolky.

 

Společnost tvoří členská základna s více než 180 členy a řídí ji 13 členů předsednictva Na hospodaření dohlíží 3 členové revizní komise.


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

 

ts